Kevadvaheajal oli meil võimalus viibida koos õpetajate Astrid Salumetsa ja Monika Avistega Inglismaal Blackpoolis.

Alustasime oma reisi pühapäeva hommikul ja lendasime Inglismaale läbi Helsingi, kus oli samasugune ilm, kui Eestis. Kuid kui me jõudsime Manchesteri, olid meile vastu tulnud Inglismaa õpetajad, kes olid väga suviselt riides. Inglismaal oli ilm soe ja muru roheline ning nägime nartsisse õitsemas.

Kui saabusime oli võõras, et liiklus on Inglismaal teistpidi. Alguses oli see imelik, et teed ületades pidi vaatama kõigepealt teisele poole ja autosse istudes pidi õigelt poolt sisse minema. Üks Saksamaa tüdruk istuski kohe esimesel päeval rooli taha ja õpetaja oli selle peale küsinud, et kas ta tahtis ise autot juhtida. Aga sellega harjus ilusasti ära.

Kuna õpilased on koolis noored, siis majutati meid Inglismaa õpetajate juurde. Me olime samas peres koos õpilasega Poolast või Saksamaalt või mõlemast, nii et me ei pidanud seal üksi olema. Pered olid väga toredad, kuid alguses jäi natukene võõraks Briti aktsent, aga sellega harjus kiiresti ära.

Kui jõudsime esimesel päeval kooli, võtsid meid rõõmsalt vastu kõik kooli õpilased oma punastes koolivormides. Koolis oli kehtestatud huvitav kord, mille abil saadi väike sosin, mis õpilaste seas tekkis,  kiiresti vaigistatud. Meile esines nii kooli draamaklubi, koor kui ka tantsijad.

Koolis ringi käies nägime kooli vanimaid õpilasi, kes olid umbes  12-aastased ja ka noori 5-aastaseid. Kool oli varustatud vägeva tehnikaga – nägime klasside sülearvuteid ja iPade, mille kasutamisega said lapsed kenasti hakkama. Leidsime ka klassi, kus nägime kanu. Lastele meeldisid need kanad väga ja rõõmustasid neid. Meile öeldi kohe alguses, et kui te kooli peal ringi käite, tunnete end kui staarid ja nii oligi. Kõik tahtsid koos meiega pilti teha või vähemalt kuidagi pildile jääda. Kui õpilased tulid meiega rääkima, küsiti meilt peamiselt, et kust me tulema ja kui vanad oleme.

Reis oli ka väljaspool kooli tore. Käisime veel bowlingus, Yorkis ja Blackpoolis vaatamisväärsustega tutvumas ja poodides sisseoste tegemas. Süüa saime ka erinevaid roogi. Saime süüa koolilõunat, õhtustada Itaalia restoranis, proovida, mida tähendab fish&chips ja palju muudki.

Viimasel õhtul korraldati väike pidu, kus Inglismaa õpetajad ja ka õpilased laulsid. Neil tuli see suurepäraselt välja ja nad nautisid end laval. Peale seda oli lahkumine loomulikult kurb, aga kuna vahetasime aadresse, saame ka nendega edaspidigi suhelda ja võib-olla ka mõnel järgneval reisil kohtuda.

Reisist rääkisid Eva-Maria, Rutt ja Laura (8.a), jutu koostas Laura

Lisainfo