Kui on käes detsembrikuu, hakkame ootama jõule. Jõulude ajal on aega mõelda, kas olen teinud ka mõne heateo. Meie klassile meeldib piparkooke teha ja neid siis ära kinkida. Kutsusime kaaslasteks 5.d klassi õpilased, kes tahtsid osaleda meie pisikeses heateos.

Ka sellel aastal saime võimaluse teha piparkooke oma kooli sööklas. Tegutsedes käis elu ja melu! Jagasime end gruppidesse, tõime taigna, vormid, rullid, glasuurid kaasa. Igaühel oli oma tööülesanne: sai tainast rullida, valvata ahju, glasuurida. Ära ei jäänud ka jahused ninad ega glasuurised sõrmed. Proovipiparkooke maitsesime muidugi ka ise.

5.d klass viis oma piparkoogivaagna Tartu Perekodusse Käopesa ja meie Tartu Hooldekodusse. Detsembrikuu viimase koolinädala neljapäevasel õuevahetunnil suundusime teele. Kinkisime piparkoogid ning saime teada hooldekodu juhatajalt, mida selles majas tehakse. Hooldekodus on igas vanuses inimesi. Kõige noorem on praegu 27-aastane ja kõige vanem 106-aastane. Kõige suurem probleem on sotsialiseerumine, seega ootavad nad vabatahtlikke, kes oleks valmis suhtlema või raamatut ette lugema. Äkki saame aidata?

 

http://www.tartuhooldekodu.ee/vabatahtlikud/

Üks heategu päevas!
Sille Aksalu, 8.a
19.12.2019

Lisainfo