Tartu Veeriku Kooli 35. sünnipäev!

Meie kooli tähtsamaid sünnipäevi tähistatakse Vanemuise kontserdisaalis. Ootasime kooli 35. sünnipäeva kontsertaktust väga! Näiteringi juhendaja kutsus meid vanemale näitetrupile appi. Ja kuna meie mõlema jaoks oli kooliaeg Veerikul positiivseid emotsioone ja armsaid mälestusi täis, hakkasime rõõmuga kahe kuu jooksul jälle rohkem põhikooli külastama. Võtsime enda peale vahestseenide mõtlemise ja lavastamise. Proovides saime vabalt aktiivsetele noortele näitlejatele enda erinevaid ideid tutvustada, sest Veerikul olles on kõik justkui üks suur pere, kus kellegi mõtteid ei tehta maha.

Mitu nädalat tegutsemist, tekstimuudatusi, proove ja lõpuks saigi valmis see, millega ka tähtsal päeval Vanemuise kontserdimaja lavale jõudsime. Kahjuks jäi üks peategelastest viimasel hetkel haigeks ja pidime sisse viima nii mõnegi muudatuse. Õnneks teadsime, et saame üksteise peale kindlad olla ja kui ise laval olemist naudime, tuleb kõik hästi välja.

See tunne, kui minna lavale, kus esinevad ka õpetajad, kes on mänginud tähtsat rolli meie eludes üheksa pikka aastat, on võimas, aga samas ka nii kodune. Laval saime täiega nautida! Mina isegi nii väga, et unustasin ennast möllustseenis täiesti ära. Ja kas pole mitte armas, et meie endise õpetaja ja näiteringi juhendaja arust oli suurel laval tualettpaberi loopimine ülilahe idee? Koostöö sujus väga hästi ja kordagi ei olnud pinget. Ikka selline mõnus närv, kuid see oli ainult positiivne ja andis kogu olemisele südamlikkust juurde.

Veerikule tuleme alati vilistlastena hea meelega tagasi, sest alati on tunne, et oleme oodatud ja hoitud. Siin koolis tekib tunne, nagu eemal oldud aegu poleks olnudki. Saime kontserdilt nii palju häid emotsioone ja jääme järgmisi üritusi ootama!

Aitäh ja palju õnne, meie armas Veeriku kool!

vilistlased Mia Faster ja Marii-Eliise Ats


 

Lisainfo