Tutipäeval, 29. mail toimus palju erinevaid ja meeldejäävaid tegevusi.

Lõpuklassi õpilaste päev algas raadiosaate tervitusega, kus anti head nõu algavateks eksamiteks. Saatele järgnes tund "Mälestusi täis on atmosfäär!", kus meenutati oma esimesi aastaid koolis. Seejärel meisterdati koos 1. klassi õpilastega õnnekotikesi ning istutati pidulikult koos 1. klassidega kaks tamme Veeriku Tarkuse alleele.

Peale pidulikku olemist liiguti koos võimlasse tantsima ja trallima ning võistlusmänge mängima. Peale seda suunduti omakestis linna edasi lustima.

Suur tänu õpetajad Reet Tallo, Astrid Salumets, Kristel Kruuse, Jane Pääsukene, Gert Voomets, Anne Välja, Sirje Pormeister, Ülle Kepler, Margot Oinus, Pille Ernits, helitehnikud ja 8. klassi õpilased, kes aitasid ette valmistada ja läbi viia meeleoluka tutipäeva lõpuklassidele.

 

Soovitused eksamiks, mis kõlasid raadiosaates:

1. Korda üle oma nõrgemad kohad, kuid ära pane kogu rõhku sellele, et ainult õpid-õpid. Oluline on ka puhata, välja magada, korralikult süüa-juua.

2. Eksamitega võivad kaasneda hirm ja ärevus. Viimase vastu aitab kõige paremini rahulik, väga aeglane hingamine, eriti aga aeglane väljahingamine – rahuned nii vaimselt kui ka füüsiliselt. Kui eksamil tundub, et pea on tühi ja kõik õpitu kui pühitud, tulebki kõigepealt rahulikult hingata

3. Kui tundub, et õppida on nii palju, et kuidagi ei jõua, siis püüa aega planeerida. Ja mahuta planeeritud aega ka korralik toitumine, magamine ning vähemalt tunnike värskes õhus liikumist iga päev.:

4. Eksamieelne öö kuulugu magamisele, mitte hommikuni õppimisele. Kui aga eksamieelses ärevuses uni ei tule, loe peas olevat luuletust või tagurpidi tähestikku, sest aju suudab korraga tegeleda vaid ühe asjaga.

5. Pane asjad eelnevalt kirja – näiteks need, mis vajavad homme tegemist, siis ei pea öösel nende peale mõtlema. Uuringud on kinnitanud, et ärevuse korral on kasulik ka paberile kritseldamine – see aitab keskenduda.

6. Jäta enne und vähemalt tunnike mõneks meeldivaks tegevuseks. Küll ei sobi see aeg arvutis aja veetmiseks. Mine õue jalutama, vaata head filmi või kas või laki küüsi. Lõõgastavalt mõjuvad ka veeprotseduurid.

7. Koju tasub varuda tervislikke snäkke, sest õppides vajab aju paratamatult rohkem toitaineid.

Ja lõpetuseks tuletati lõpuklassidele meelde, et koos põhihariduse lõputunnistusega saavad nad vabaduse ja võimalused kui ka vastutuse nii enda kui ka oma valikute eest tulevikus. Tervitati veel ka 9. klasside klassijuhatajaid Kristelit ja Janet ning neile sooviti palju jõudu-jaksu ja kannatlikkust.

Lõpuklassidele ikka KIVI KOTTI ja EDU EKSAMITEKS!
 

 

Vaata pilte siit - https://bit.ly/2YUMFf9

Pilte tegid Kristiina Ernits (9.b) ja Gayla-Helery Mägi (8.a).

 

 

 

Lisainfo