13.- 17. märtsil tähistasime Veeriku koolis emakeelenädalat, mille raames toimus mitmeid üritusi ja tegemisi. Keskseks päevaks kujunes muidugi 14. märts, mil kogu koolipere tähistas emakeelepäeva.

Emakeelepäeva raames võeti rõõmuga ja aktiivselt osa emakeeleõpetajate eestvedamisel Vikerraadio e- etteütlusest. Mitmetesse ainetundidesse astusid sisse „ootamatud külalised” ehk kooli näiteringi liikmed, kes esinesid lühikese taideetendusega, kus peategelaseks oli loomulikult Kristjan Jaak Peterson.

Kooli pika õuevahetunni ajal oli võimalus paljudel osaleda sõnamängudes. Ilusat emakeelt aitasid lihvida ja täiendada nii Alias kui ka Sõnabingo. Lähtudes mõttest, et iga koolis töötav õpetaja on ka keeleõpetaja, siis kutsusid emakeeleõpetajad ka teisi õpetajaid põnevas keeleharjutuses osalema.

Loomulikult oli kooli stendidel mitmeid toredaid näituseid nii kõnekäändudest kui kirjanikest. Omaette elevust pakkuvaks kujunes sel aastal ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Ester Barkala eriilmeliste pastapliiatsite näitus I korruse fuajees. Näitusel oli vaadata umbes tuhandest pastapliiatsist vaid 150, nende hulgas oli eri riikidest ja linnadest, eri kujunduse ja suurusega, värvi ja valgustusega ning heliga pastakaid. Kollektsionäärist õpetaja tegi näitusel ka huvilistele õpilastele ekskursioone ja tutvustas sealhulgas Eesti pastakakogujate seltsi tegemisi.

Pastapliiatsil on ka oma ajalugu – just selle kirjutusvahendi leiutamise ajalugu, mis jääb aastasse 1943, mil Ungarist pärit vennad Lazslo ja Georg Biro patenteerisid kuulikesega pliiatsi.


Lisainfo

Meie veebisait kasutab küpsiseid

Valides „Nõustun“, annate nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Lugege rohkem meie küpsise poliitikast.