Jaanuaris me mõtlesime noorema näitetrupiga, millist näidendit võiksime teha. Me valisime selle järgi, kus on palju tegelasi ja tegevust. Valikus olid “Buratino”, “Lotte” ja veel palju teisi lõbusaid lugusid. Lõpuks me valisime Astrid Lindgreni “Bullerby lapsed”.

Esimesena vaatasime näiteringiga filmi “Bullerby lapsed”. Järgmisena kirjutasime üles, missuguses rollis keegi tahaks olla. Filmist me saime mõtteid, milliseid stseene teha. Me olime kõik väga elevil! Saime omale rollid ja õpetaja Kristel täiendas teksti ja jagas need meile. Põnev oli laval liikumist harjutada. Me hakkasime teksti pähe õppima, mis oli keeruline nende jaoks, kellel oli seda palju. Me lisasime paar stseeni ise juurde, näiteks konnaloo ja kummituste püüdmise. Kui tekst oli enam-vähem peas, hakkasime endale kostüümi valima. Püüdsime valida vanaaegsed ja heledates toonides riided. Riietumisstseenis valisime muusika ja mõtlesime välja Moekeseks tantsu. Seda oli väga lõbus teha!

Kui me olime palju harjutanud, siis tegime peaproovi ja läksime esinema Meelespea lasteaeda. Lasteaias oli tore näidelda, kuid mõni apsakas tuli sisse, ent sellest polnud midagi. Järgmine päev esinesime koolis 1.-3. klassidele. Pinge oli suur, aga segamini ei läinud. Viimane näidend oli Kannikese lasteaias. Seal läks kõige paremini ja nautisime oma esinemist täiega. Pärast etendust saime väikestelt lastelt plaksu, tantsisime koos nendega ja läksime õue mängima. Alguses lasteaialapsed natuke kartsid meid. Me mängisime nendega peitust ja kulli. See oli väga lahe!

Esinemine lavastuses “Bullerby lapsed” oli väga tore kogemus. Õppisime koostööd, kuidas üksteist aidata ja esinemishirmust üle saada. Kindlasti tahaksime järgmisel aastal uuesti esinema minna!

Pille Savisaar, Anni Isak, Nora-Liisa Kaljund (5.b)


 

Lisainfo

Meie veebisait kasutab küpsiseid

Valides „Nõustun“, annate nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Lugege rohkem meie küpsise poliitikast.