Kreekas, Volose linnas käisin rahvusvahelisel astronoomia- ja astrofüüsika olümpiaadil juunioritele ning see oli üks kõige põnevamaid reise minu elus. Olümpiaadil käimine näitas mulle, et noored on kokkuhoidvad ja toetavad üksteist. Näiteks oli õpilasi mitmest erinevast maailmajaost ja kultuurist, soost ja ka vanusest, kuid see ei takistanud meil omavahel väga hästi läbi saamast.

Olin Eesti võistkonnas ainus õpilane ja minu saatjaks oli TÜ füüsik Marie. Olümpiaadi reeglite tõttu võeti meilt mitmeks päevaks ära kõik elektroonika, mistõttu veetsime enamus päevad kõik koos õppides ja lauamänge mängides. Siseruumidesse sundis meid ka suur torm, mis Volose linna just meie olümpiaadi ajal tabas ja meeletuid üleujutusi põhjustas. Enne tormi saime külastada oliivifarmi ning osaleda loengul.

Olümpiaad koosnes kolmest osast - teooria ja kaks vaatlustesti. Meie valvajateks olid Kreeka tiimijuhid, kes olid kõik noored tudengid ja väga toredad inimesed. Vaatamata sellele, et ma võistlusel medalit ei pälvinud, oli minu jaoks suur au sellel osaleda ja kohata maailma tipptasemel astronoomiaõpilasi, kellega mul tekkisid väga head sõprussuhted.

Railis Merenaäkk (8.a)


 

Lisainfo

Meie veebisait kasutab küpsiseid

Valides „Nõustun“, annate nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Lugege rohkem meie küpsise poliitikast.