19. novembril läksime seoses projektiga „ Erasmus+ : Find your balance’’ Makedooniasse, Skopjesse. Projektis osalesid Nora Liis, Mia, Gayla, Helena, Minna ja Noora. Reisi alustasime Tartust kell 14.00. Makedoonia lennujaama jõudsime 00.20 kohaliku aja järgi (meie aja järgi 01.20). Seal võtsid meid vastu meid võõrustavad pered ja Gaylale lauldi sünnipäevalaulu. Väsinult läksime kõik oma uutesse kodudesse. Kohale jõudes andsime me ära kingid, mis me Eestist kaasa võtsime ja läksime magama.

Esmaspäeva hommikul sõime me ära rikkaliku hommikusöögi ja seejärel suundusime kooli. Koolis õppisime me kõigepealt üksteist tundma ning saime teada, mis on projekti eesmärk. Mängisime ka õppemänge nagu Kahoot ja QR Code reader. Pärast seda sai esimene koolipäev läbi ning kõik käisid ära politseis, et end riiki registreerida.

Teisipäeval külastasime mäge nimega Vodno. Kui olime käinud ära ka mäe tipus läksime me kõik bowlingusse ja ka lauatennist mängima.

Kolmapäeval külastasime ülikooli, kus meile räägiti videomängudest ja me saime anda ka oma hinnangu ühele videomängule. Pärast saime programmeerida ka robotit ja microbitti.

Neljapäeval olime me koolis ja me mängisime seal mängu nimega ,,Scottie Go!’’. Koolis oli ka rahvusvaheline televisioon, mis filmis meie tegemisi. Õhtul tehti Gaylale ja Noorale üllatuspidu ühes kohalikus restoranis.

Reedel esitasime ettekandeid oma eelnevatest päevadest ja käisime ka linna vaatamas. Õhtul toimus vanemate poolt korraldatud lahkumispidu kohas nimega PoolBar, kus sai mängida piljardit, kuulata muusikat ning tantsida.

Laupäeval olid kõik koos oma peredega. Käidi poodlemas ja mõned käisid ka muuseumides ning kirikus.

Pühapäeval pidime olema kell 10.00 lennujaamas, sest alustasime tagasilendu Eestisse. Hüvastijätt perega oli raske ja tunneteküllane. Eestisse jõudsime 01.00, Tartusse alles pool neli varahommikul.

Selles projektis osaledes õppisime tundma Makedoonia kultuuri, saime uusi sõpru ning väärt kogemusi. Meil oli harjumatu see, et igal pool suitsetati, koerad jooksid vabalt ringi, prügi oli maas palju ning iga toidukord sisaldas saia. Lõppkokkuvõtteks saime me positiivse kogemuse ja võtaksime teinekordki sellistest projektidest osa.

Vaata pilte

Lisainfo

Meie veebisait kasutab küpsiseid

Valides „Nõustun“, annate nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Lugege rohkem meie küpsise poliitikast.