Tartu Noorsoo Keskus korraldas märtsis Tartu kooliteatrite festivali, mis toimus juba 25. korda. Meie kooli vanem näitetrupp sai võimaluse esitada omaloomingulist lavastust „Kes me oleme?“, mille mõtlesid välja Marten Karri (9.b) ja Mia Faster (7.a).

Mia (7.a):

„Oma looga „Kes me oleme?“ tahtsime edasi anda mõtet, et rõõm peitub väikestes asjades. Mõnikord võivad inimesed esmapilgul tunduda teistsugused, kui neid tundma õppides. Kõigile tuleb anda võimalus! Meie loos oli nii õpilaste rõõme kui ka muresid.

Minu arust on kooliteatrite festival väga lahe üritus, mida kõik igal aastal ootavad. Meeldejäävaks teebki just see, et enamjaolt on huvitavad ja uued ideed tulnud tavaliste kooliõpilaste poolt. Nagu ka meie etenduses. Kui ma Marteni teksti esimest korda nägin, tundus see kohe erilisena ja sellega kooliteatrite festivalile jõudmise võtsime endale eesmärgiks. Publikult ja kohtunikelt saime väga positiivse tagasiside. Trupil läks väga hästi ja noppisime ka mitu preemiat. Samuti on meil tore ja kokkuhoidev punt, kellega on juba järgmised toimetused käsil.“

Marten (9.b):

„Kui aus olla, siis see kooliteatrite festival oli selle aasta kõige suurem sündmus minu jaoks. Olen väga õnnelik, et saavutasime nii hea tulemuse.“

Näitetrupp saavutas:

  • Marten Karri, 9.b, noore dramaturgi eripreemia
  • Mia Faster, 7.a, noore dramaturgi eripreemia
  • Liina Riin Jõgi, 7.c, naisnäitleja eripreemia
  • Mirell Märtin (7.c), Kaaren Niinemägi (6.a), Marii-Eliise Ats (6.b), Laura Kaldmäe (7.a), Minna Lepik (7.a), Noora Nukka (7.a), Emma Katrina Siigur (7.a), Marii-Eliise Sikk (7.b), Lisete Suurmets (7.b).
  • Õpilasi juhendas õp Kristel Kruuse, kes pälvis parima juhendaja eripreemia, truppi tunnustati võimsa grupienergia eest.

https://www.erm.ee/et/events/tartu-kooliteatrite-festival-2019-0

 

Fotograafid: Mattias Laiuste, Linda Mai Kari, Linne Johanna Timmerman

 

Lisainfo

Meie veebisait kasutab küpsiseid

Valides „Nõustun“, annate nõusoleku kõikide küpsiste kasutamiseks. Lugege rohkem meie küpsise poliitikast.